16.7 C
Tehran

📣 امروز در بیروت چه اتفاقی افتاد؟1️⃣ در…

خواندنی

📣 امروز در بیروت چه اتفاقی افتاد؟1️⃣ در تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان معترض به تحقیقات درباره انفجار پارسال در بندر بیروت، دستکم شش نفر کشته و ۳۰تن زخمی شده‌اند. 🔺ارتش می‌گوید چند تک‌تیرانداز که معلوم
montakhab
تمام خبرهای این کانال انتخاب شده خبر گزاری‌های رسمی است تبلیغات::point_down: https://t.me/mojezetabligh/245
📣 امروز در بیروت چه اتفاقی افتاد؟

1️⃣ در تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان معترض به تحقیقات درباره انفجار پارسال در بندر بیروت، دستکم شش نفر کشته و ۳۰تن زخمی شده‌اند.

🔺ارتش می‌گوید چند تک‌تیرانداز که معلوم نیست که بودند به سوی معترضان تیر انداخته‌اند و ارتش هم برای کنترل اوضاع به محل آمده و حضور سنگینی در خیابان‌ها دارد.

2️⃣ معترضان چه کسانی بودند و چه می‌خواهند؟ چند صد تن از هواداران سیاه‌پوش گروه‌های شیعی امل و حزب‌الله که در برابر کاخ دادگستری تجمع کرده‌ بودند، می‌خواهند طارق بیطار، قاضی تحقیق در پرونده انفجار بیروت، برکنار شود.

🔺هواداران حزب‌الله و امل به دستور قاضی تحقیق برای بازجویی از دو وزیر سابق لبنانی را که وابسته به این گروه‌ها هستند اعتراض دارند- این دونفر از پنج چهره‌ای هستند که قاضی بیطار به ظن سهل‌انگاری احضارشان کرده.

🔺یک دادگاه بیروت شکایت علیه قضای تحقیق و درخواست این دو نفر برای لغو احضاریه‌شان را رد کرده.

3️⃣ دیروز خانواده‌های قربانیان انفجار بیروت هم از «سنگ‌اندازی و دخالت سیاسی» در روند تحقیقات انتقاد کرد و خواستار ادامه کار قاضی تحقیق شده‌اند.

4️⃣ حزب‌الله و جنبش امل هم در بیانیه‌ای مشترک از ارتش خواسته‌اند سریع‌تر عاملان حمله به معترضان را شناسایی و بازداشتکند و نیروهای مسلح‌شان را هم به خیابان‌های نزدیک به کاخ دادگستری فرستاده‌اند.

@akhbar_montakhab

More articles

- Advertisement -spot_img 📣 امروز در بیروت چه اتفاقی افتاد؟1️⃣ در تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان معترض به تحقیقات درباره انفجار پارسال در بندر بیروت، دستکم شش نفر کشته و ۳۰تن زخمی شده‌اند. 🔺ارتش می‌گوید چند تک‌تیرانداز که معلوم

جدیدترین مقاله