18.7 C
Tehran

🔴رابرت مالی: گزینه‌های دیگری هم برای برخورد با…

خواندنی

🔴رابرت مالی: گزینه‌های دیگری هم برای برخورد با ایران داریم!

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه ۲۱ مهر در نشستی مجازی گفت که در صورت عدم بازگشت تهران به برجام، آمریکا گزینه‌های دیگری را برای برخورد با برنامه هسته‌ای ایران مد نظر قرار خواهد داد.

رابرت مالی در نشست مجازی یکی از اندیشکده‌های واشینگتن تصریح کرد آمریکا خود را برای رویارویی با «واقعیتی متفاوت» آماده کرده است، به‌ ویژه اگر ایران آمادگی بازگشت به تعهدات قبلی خود را نداشته باشد.

او هشدار داد که ایران نمی‌تواند آمریکا را وادار به امتیازدهی در توافق هسته‌ای کند، در حالی‌ که کم‌کاری می‌کند و حاضر به همکاری در زمینه اقدامات هسته‌ای خود نیست.

نماینده ویژه آمریکا گفت: «چنانچه خواسته‌های ایران ورای برجام است، پس به توافقی متفاوت با برجام نیاز خواهیم داشت که در این صورت، پای مسائلی متفاوت را به میز مذاکره باز خواهد کرد.»

رابرت مالی با بیان اینکه تمرکز بر «تاریخ» از سرگیری مذاکرات «بیش از حد» است، افزود: «نکته اصلی این است که آیا ایران با نقطه‌نظری واقع‌گرایانه به میز مذاکره باز خواهد گشت یا نه.»

او افزود ارزیابی ایالات متحده این بود که «ما در شش دور اول گفت‌وگوهای غیرمستقیم برای احیای توافق هسته‌ای برجام پیشرفت واقعی داشتیم.»
🆔 @sedaiazadi

More articles

- Advertisement -spot_img 🔴رابرت مالی: گزینه‌های دیگری هم برای برخورد با ایران داریم! نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه ۲۱ مهر در نشستی مجازی گفت که در صورت عدم بازگشت تهران به برجام، آمریکا گزینه‌های دیگری را برا

جدیدترین مقاله