15.6 C
Tehran

♨️ روایتی از ماجرای درگیری امروز در بیروتقرار…

خواندنی

♨️ روایتی از ماجرای درگیری امروز در بیروت

قرار بود در اعتراض به قاضی تحقیق انفجار بندر بیروت که شواهد اصلی را نادیده گرفته و برای سیاست بازی به افراد خاصی حمله می‌کند، تظاهراتی در برابر دادگستری برگزار شود.

ارتش تمهیدات امنیتی ویژه‌ای به اجرا گذاشت و از خروج موتورسیکلت از ضاحیه (مناطق شیعه نشین) جلوگیری می‌کرد.
هشتگ #البيطار_يلعب_بالنار بیطار با آتش بازی می‌کند ترند اول لبنان با تعداد توییت بسیار بالا شده بود.

امروز ‏در میدان طیونه تجمعی برای حرکت به سوی دادگستری و تظاهرات انجام شد که با تیراندازی از منطقه [مسیحی نشین] عین الرمانه روبرو شد. گفته می‌شود تظاهرکنندگان هدف تک تیراندازهای قوات لبنانیه قرار گرفته‌اند. آنها همیشه مقاومت را به سرکوب متهم می‌کنند اما در چنین موقعیت‌هایی مردم عادی را می‌کشند.

‏بیش از یکسال است جریان آمریکایی در لبنان در قالب احزاب قوات و ان‌‌جی‌او های ساخت آمریکا، هر از گاهی علیه موضوعی تظاهرات می‌کنند، گاهی علیه رییس جمهور، گاه علیه حزب الله، یک گلوله به طرفشان شلیک نشد.

الان که مردم علیه قاضی فاسد تظاهرات کرده‌اند، به سوی آنها شلیک کردند.
‏الجدید مدعی شد ارتش یکی از تک تیراندازان را که به سوی مردم تیراندازی کرده بود دستگیر کرده است.

گزارش‌ها حاکی است ارتش با تقویت نیروهای خود، ضمن خارج کردن کردن و تظاهرکنندگان از میدان طیونه، به تک تیراندازی که هنوز به سوی خیابان بدارو تیراندازی می‌کند با آتش متبادل پاسخ می‌دهد.

نیروهای جعجع، هم‌پیمان سابق اسراییل و هم‌پیمان کنونی سعودی و آمریکا، به سمت مردم تیراندازی می‌کنند./ کانال libaniran

@saraer12

More articles

- Advertisement -spot_img ♨️ روایتی از ماجرای درگیری امروز در بیروتقرار بود در اعتراض به قاضی تحقیق انفجار بندر بیروت که شواهد اصلی را نادیده گرفته و برای سیاست بازی به افراد خاصی حمله می‌کند، تظاهراتی در برابر دادگستری برگزار

جدیدترین مقاله